Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakta oss

Söker du stöd för egen del, eller vill ringa och konsultera om ett ärende?

Utväg har telefontid mån - fre  08.00 - 09:00

Telefonnummer 0707-16 09 29.

Verksamhetschef
Kerstin Nettelblad                                                                                                                    0708-48 72 05                                                                                 kerstin.nettelblad@vgregion.se

Samordnare
För dig som är eller har varit utsatt för våld

Kirsi Dufva
0703 - 20 19 49
kirsi.dufva@vgregion.se  

Annika Ackerud
0722-45 10 82
annika.ackerud@vgregion.se

För dig som har svårighet med aggression och våld

Mikael Persson
0738 - 10 36 01
mikael.p.persson@vgregion.se

Per Löfgren
0706 - 20 35 23
per.lofgren@vgregion.se

För barn, ungdom och föräldrastöd

Camilla Karlsson
072-205 67 88
camilla.a.karlsson@vgregion.se

Petra Granlund
0733 - 20 35 99 
petra.j.granlund@vgregion.se

Ylva Wiberg

072-205 71 86

ylva.wiberg@vgregion.se

 

 

Adress

 

Utväg Södra Älvsborg - Samverkan mot våld i nära relation
Österlånggatan 64 (se karta).
503 37 Borås

 

 

Vill du skriva ut vår informationsfolder?
Information_Utvag_2016.pdf

Senast uppdaterad: 2021-03-24 12:29