Kontakta oss

Söker du hjälp?

Ring i första hand på telefontid mån - fre  08.00 - 08.30.

Telefonnummer 0707-16 09 29.

Enhetschef
Claes Nilsson
0701 - 70 29 19
claes.f.nilsson@vgregion.se

Samordnare
För dig som är eller har varit utsatt för våld

Ann Yngve
0733 - 20 35 99
ann.yngve@vgregion.se

Kirsi Dufva
0703 - 20 19 49
kirsi.dufva@vgregion.se  

Annika Ackerud
0722-45 10 82
annika.ackerud@vgregion.se

För dig som har svårighet med aggression och våld

Mikael Persson
0738 - 10 36 01
mikael.p.persson@vgregion.se

Per Löfgren
0706 - 20 35 23
per.lofgren@vgregion.se

För barn och ungdom

Kirsi Dufva
0703 - 20 19 49
kirsi.dufva@vgregion.se

Britt Fredriksson
0733 - 20 35 94
britt.fredriksson@vgregion.se  

Adress

Utväg Södra Älvsborg - Samverkan mot våld i nära relation
Österlånggatan 64 (se karta).
503 37 Borås

Vill du skriva ut vår informationsfolder?
Information_Utvag_2016.pdf